POLSKIE MEBLARSTWO I „ULTRA PLUS” PIERWSZY KWARTAŁ ROKU 2016 ZALICZĄ DO UDANYCH!

O firmie » Aktualności » POLSKIE MEBLARSTWO I „ULTRA PLUS” PIERWSZY KWARTAŁ ROKU 2016 ZALICZĄ DO UDANYCH!

2016-06-21 10:00

Polski przemysł meblarski nie ulega polityce. Analitycy rynku już od kilku lat z optymizmem patrzą na rozwój polskiego przemysłu meblarskiego. W zależności od roku, występuje w nim zróżnicowanie dotyczące rodzaju mebli (raz większą popularnością cieszą się meble kuchenne, innym razem np. sypialnie), jednak w całościowej sytuacji meblarstwa, produkcja i sprzedaż stale rosną.

Według dziennika„Rzeczpospolita”, wartość eksportu polskich mebli w zeszłym roku przekroczyła 36,6 mld zł; Tomasz Wiktorski, ekspert naszej branży (właściciel „B+R Studio), szacuje, że rok 2015 zamknął się kwotą 39 mld zł. Oznacza to, że w ten sposób produkcja i sprzedaż polskich mebli wzrosła w ciągu ostatniej dekady o ponad 40%, a od połowy lat 90. aż dziewięciokrotnie! I według Wiktorskiego – mimo wielu zawirować związanych głównie z decyzjami zmienionego jesienią 2015 aparatu władzy – tendencja ta nie powinna się zmienić.

Opinię taką potwierdzają już fakty. „Wartość produkcji sprzedanej w miesiącach I-IV 2016 r., równa była 13 mld zł. Oznacza to wzrost o 13 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. (11,5 mld zł). Z kolei wartość produkcji sprzedanej w samym kwietniu charakteryzowała się 16-procentowym wzrostem w stosunku analogicznego miesiąca 2015 roku i wyniosła tym samym 3 mld 234 mln złotych”.

Ciekawie, naszym zdaniem, w tym temacie kształtowała się sytuacja w „Ultra Plus”, co dobrze ilustruje wykres Realizacja planu: Zakład nr 3 Płyta. Początek roku nie zapowiadał się szczególnie dobrze, jednak już w marcu Płyta osiągnęła 127% zaplanowanej produkcji, natomiast w kwietniu aż 143%!

Realizacja Planu UltraPlus

Ten wzrost jest z pewnością odbiciem trendów krajowych, nie byłby jednak możliwy, gdyby nie dwa powody: rzetelna praca całej kadry powiązana z coraz wyższą jakością organizacji pracy oraz uruchomienie produkcji Systemu „Next”. Szczególnie druga z wymienionych przyczyn zdaje się wskazywać, że osiągnięta w kwietniu tendencja powinna zachować się w kolejnych miesiącach 2016

I tego będziemy się trzymać!