WSPIERAMY NGO-sy!

O firmie » Aktualności » WSPIERAMY NGO-sy!

2016-06-16 10:09

Co to jest NGO? Organizacja pozarządowa, ale z angielskiego: Non Government Organisation. Czyli stowarzyszenie, fundacja, organizacja działająca społecznie w jakiejś dziedzinie życia społecznego: kultury, sztuki, ale również pomocy socjalnej i w ogóle animowania życia społecznego. Od strony systemu społecznego wygląda to tak, że istnieją dwa główne sektory odnoszące się do organizacji społeczeństwa w przestrzeni zatrudnienia: ludzie pracują w branży prywatnej, albo budżetowej. Istnieje jednak, i stąd jego nazwa, trzeci sektor. To właśnie NGO-sy, organizacje społecznie bardzo przydatne, pomocne i potrzebne. Organizacje te jednak na ogół niczego nie produkują, utrzymują się najczęściej z dotacji, programów i innych, zewnętrznych źródeł finansowania. Niełatwo jest prowadzić organizację pozarządową, choć cele jej działalności są bardzo ważne.

„Ultra Plus” docenia wagę funkcjonowania organizacji pozarządowych i na różne sposoby reaguje na ich potrzeby. Ostatni przykład naszego wsparcia ofiarowanie krzeseł zespołowi „Włóczykije”, muzycznej ekipie działającej pod egidą Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” w Kozach.

Reakcja „Włóczykijów” na nasz dar, wyrażona w liście, mówi sama za siebie. Nic dodać, nic ująć. Pożytek dla organizacji i radość dla donatorów.

Oby krzesła, Drodzy „Włóczykije”, służyły Wam jak najdłużej!